0

Jak wyczyścić białe siatkowe trampki

Niezależnie od tego, czy masz parę białych siatkowych trampek, które widziały lepsze dni, czy planujesz je nosić przez następne kilka lat, nauka czyszczenia ich jest dobrym pomysłem. W końcu, jeśli zainwestowałeś w nich, nie chcesz ich uszkodzić, pozostawiając je w zakurzonej szafie na zbyt długo.

Soda oczyszczona

Utrzymanie białych siatkowych trampek w czystości może być zdradliwe. Istnieje jednak kilka technik, których możesz użyć, aby wykonać zadanie. Na przykład możesz użyć pasty z sody oczyszczonej i octu, aby usunąć brud i plamy z butów. Możesz również wyszorować buty starą szczoteczką do zębów.

Inną opcją jest użycie pióra do usuwania plam. Jeśli masz upartą plamę, jest to łatwy sposób na pozbycie się jej. Tylko pamiętaj, aby nosić rękawice ochronne i nie nakładać zbyt dużo produktu. Do tego zadania możesz nawet użyć Magic Eraser. Jest to gęsta pianka z drobnymi pęcherzykami powietrza, którą można stosować na wielu rodzajach plam.

Jeśli chcesz uniknąć użycia pióra do usuwania plam, możesz po prostu zanurzyć but w roztworze wody i sody oczyszczonej. Roztwór wsiąknie we wkładkę buta i pokryje ją grubą powłoką. Po kilku minutach można go wytrzeć suchą szmatką. Jeśli nie masz ściereczki, możesz przetrzeć zabrudzone miejsce mieszanką sody oczyszczonej i wody.

Do czyszczenia butów możesz również użyć płynnego detergentu lub mydła do naczyń. W zależności od rodzaju plam, może być konieczne zastosowanie kilku aplikacji. Alternatywnie, możesz spróbować naturalnego detergentu do prania. Rozbije on plamy i nie odbarwi Twoich białych trampek.

Jeśli nie masz szczotki, zawsze możesz użyć gąbki z miękkim włosiem do czyszczenia butów. Pamiętaj, aby używać miękkiego włosia i szorować delikatnymi, okrężnymi ruchami. Możesz również wyczyścić buty, przecierając je wilgotną szmatką.

Oxiclean

Posiadanie czystych, białych, siatkowych trampek to miły sposób na zrobienie dobrego wrażenia na znajomych i przyjaciołach. Nie chcesz przecież utknąć ze śmierdzącymi, zabrudzonymi butami. Możesz użyć różnych metod, aby wyczyścić swoje obuwie. Używanie szczotki z miękkim włosiem to dobry sposób na usunięcie luźnego brudu.

Gąbka to świetny sposób na pozbycie się plam na siateczkowym bucie. Możesz również zmyć plamę mieszanką mydła i wody.

Innym sposobem na wyczyszczenie białego buta z siatki jest łagodny detergent. Możesz użyć pralki, aby to zrobić, ale powinieneś użyć niskiego obciążenia. Należy unikać używania wybielaczy, ponieważ mogą one odbarwić but z siatki. Raczej powinieneś użyć Oxiclean. Ten produkt jest przyjazny dla środowiska i bezpieczny w użyciu.

Dobrym pomysłem jest również pranie sznurówek oddzielnie od butów. W ten sposób zapobiegniesz tworzeniu się węzłów i uszkodzeniu sznurówek w praniu.

Sucha szmatka może być użyta do wytarcia błota z Twoich białych, siatkowych butów. Należy również zachować ostrożność podczas używania nadtlenku, ponieważ jest to łagodny wybielacz. Należy nosić rękawiczki i należy go używać w ograniczonych ilościach.

Odplamiacz Oxiclean to wielofunkcyjny produkt, który świetnie nadaje się do czyszczenia białych siatkowych trampek. Możesz go użyć do wyczyszczenia wnętrza butów oraz zewnętrznej strony. Możesz również użyć bawełnianej szmatki, aby zetrzeć Oxiclean.

Na koniec możesz umyć swoje sznurówki za pomocą detergentu do prania. Jest to dobry sposób na wyczyszczenie ich, jeśli nie masz suszarki. Jeśli masz, możesz zostawić je na słońcu, aby wyschły naturalnie.

Woda micelarna

Używanie wody micelarnej do czyszczenia białych siatkowych trampek może być łatwym i bezpiecznym sposobem na pozbycie się plam na butach. Jest jednak kilka rzeczy, o których powinieneś pamiętać, zanim zaczniesz.

Po pierwsze, powinieneś upewnić się, że nosisz gumowe rękawice podczas mieszania roztworu wybielacza. Ponadto, należy ograniczyć ilość wybielacza, którego używasz. Powodem tego jest to, że wybielacz jest wysoce żrącą cieczą i może być szkodliwy dla delikatnych tkanin.

Po drugie, powinieneś użyć szczoteczki do zębów z miękkim włosiem, aby wyszorować buty. Upewnij się, że szorujesz okrężnymi ruchami, aby usunąć wszelkie błoto i brud. Po usunięciu błota, należy pozwolić butom wyschnąć.

Na koniec powinieneś użyć wilgotnej szmatki, aby wytrzeć powierzchnię buta. Jeśli nadal pozostają plamy, można użyć magicznej gumki na skórzanych cholewkach. Jest to świetny sposób na pozbycie się plam z butów, ale może spowodować otarcia skóry.

Możesz również użyć łagodnego detergentu i odrobiny ciepłej wody, aby pozbyć się plam. Możesz również użyć mieszaniny sody oczyszczonej i octu do czyszczenia butów. Ewentualnie możesz użyć detergentu, który jest przeznaczony specjalnie do czyszczenia butów.

Dla bardziej skutecznej metody, możesz spróbować użyć Oxiclean. Ten uniwersalny środek czyszczący może być również używany do czyszczenia ubrań. Możesz również zmieszać kilka kropel płynnego detergentu z filiżanką wody, aby stworzyć mydlaną mieszankę. Używając tego środka czyszczącego uzyskasz jaśniejsze i czystsze buty.

Jeśli nie chcesz używać produktu czyszczącego, możesz spróbować wybielić swoje buty naturalnie. Niektórzy ludzie odkryli, że promienie słoneczne mogą zrobić sztuczkę.

Aceton

Doprowadzenie do czystości Twoich białych, siatkowych trampek może być trudnym zadaniem. Różne rodzaje plam mogą być trudne do usunięcia. Być może trzeba będzie powtórzyć proces kilka razy. Możesz również użyć różnych metod czyszczenia, aby uzyskać najlepsze wyniki.

Używanie szczotki z miękkim włosiem do usuwania luźnego brudu jest dobrą opcją. Możesz również spróbować mieszaniny mydła do naczyń i wody. Szmatka może być zanurzona w mieszaninie, aby usunąć wszelkie uporczywe plamy.

Do czyszczenia białych koronek można również użyć wybielacza OxiClean. Możesz kupić ten produkt w sklepie spożywczym. Jest on bezpieczny w użyciu i przyjazny dla środowiska. Należy trzymać opary z dala od oczu i ust.

Aceton to kolejna opcja do czyszczenia białych trampek z siatki. Może on usunąć lakier do paznokci i nadmiar kleju. Przed zastosowaniem powinieneś przetestować go na małej powierzchni buta.

Możesz również spróbować nadtlenku wodoru. Jest on tańszy i może być łatwo rozcieńczony. Można go zastąpić pełną łyżką stołową wody.

Możesz również użyć sody oczyszczonej. Jest bardzo tania i można ją znaleźć w dużych sklepach detalicznych. Może usunąć plamy i może podnieść zaplamiony pigment.

Należy zachować ostrożność przy stosowaniu wybielacza. Opary mogą plamić ubrania, a także mogą podrażniać oczy i usta. Powinieneś używać go na zewnątrz lub w dobrze wentylowanym pomieszczeniu.

Jeśli musisz umyć swoje trampki, możesz również użyć domowego środka do czyszczenia butów. Powinieneś nałożyć środek czyszczący na poplamione miejsce na jedną minutę. Po tym czasie możesz je spłukać chłodną wodą.

Zanim rozpoczniesz proces czyszczenia swoich trampek, powinieneś wyjąć sznurówki. Możesz również usunąć wszelkie zdejmowane akcesoria do butów.

Suszenie

Utrzymanie białych trampek z siatki w czystości i świeżości jest ważnym elementem utrzymania obuwia w najlepszej formie. Buty te mogą być czyszczone przy użyciu tych samych procedur, co buty płócienne. Jeśli jednak Twoje trampki są mocno poplamione, będziesz musiał podjąć dodatkowy krok.

Najlepszym sposobem na czyszczenie białych trampek z siatki jest pozostawienie ich do wyschnięcia na powietrzu. Promienie słoneczne mogą naturalnie wybielić tkaninę. Jeśli Twoje trampki są podatne na odbarwienia, możesz użyć odplamiacza, aby pozbyć się plam.

Możesz również użyć miękkiej szczotki, aby delikatnie wyszorować powierzchnię butów z siatki. Możesz nawet umieścić mokry ręcznik papierowy wewnątrz buta, aby wchłonąć wilgoć i zachować kształt buta.

Możesz również użyć gąbki z gumką, aby delikatnie usunąć plamy. Należy jednak unikać twardego szorowania, aby nie uszkodzić siatki. Możesz również spróbować zwykłego odplamiacza, takiego jak mydło do naczyń.

Jeśli Twoje trampki są wyjątkowo brudne, możesz użyć roztworu nadtlenku wodoru do ich wyczyszczenia. Będziesz potrzebował łagodnego mydła do naczyń i około pół kubka roztworu. Należy zastosować roztwór do butów w okrężnych ruchach. Będziesz musiał pozwolić, aby mieszanina siedziała przez około 30 minut. Następnie należy spłukać buty zimną wodą.

Jeśli trzeba szybko wyczyścić buty, można użyć pralki. Możesz również użyć elektrycznego wentylatora domowego. Zwiększy to przepływ powietrza w Twoim domu i skróci czas suszenia.

Do uporczywych plam możesz użyć białego octu. Możesz również odkazić swoje buty podczas cyklu prania.

Podobne tematy