0

Jak czyścić gąbkę do makijażu

  • 30 października, 2022

Utrzymanie gąbki do makijażu w czystości jest niezbędne. Posiadanie brudnej gąbki do makijażu wpłynie na to, jak nakładasz makijaż i spowoduje problemy skórne. Najlepszym sposobem na utrzymanie gąbek do makijażu w czystości jest umycie ich w mikrofalówce. Pomoże to zabić zarazki i bakterie. Następnie możesz je wysuszyć na świeżym powietrzu. Ważne jest również, aby odpowiednio je przechowywać.

Mycie w mikrofalówce

Niezależnie od tego, czy jesteś wizażystką, czy po prostu kochasz swój beauty blender, ważne jest, aby wiedzieć, jak czyścić gąbki do makijażu. Są one delikatne i mogą być podatne na zużycie z czasem. Czyszczenie ich jest również niezbędne do utrzymania zdrowej skóry i makijażu bez smug.

Jedną z popularnych metod czyszczenia gąbek do makijażu jest użycie mikrofalówki. Chociaż ta technika może wydawać się wygodna, może uszkodzić Twoje gąbki do makijażu, a nawet spowodować pożar.

Aby uzyskać dokładniejsze czyszczenie, możesz również namoczyć gąbki do makijażu w ciepłej wodzie z mydłem. Rozbijesz w ten sposób stary makijaż i zmiękczysz wszelkie nagromadzone zanieczyszczenia.

Inną popularną metodą czyszczenia gąbek do makijażu jest mycie ich w pralce. Chociaż jest to łatwiejsze niż użycie metody mikrofalowej, będziesz musiała poczekać na ostygnięcie wody.

Jednakże, jeśli jesteś aspirującym artystą makijażu, jest to świetna opcja. Możesz również spróbować domowej roboty środka czyszczącego. Może to być równie skuteczne, jak specjalistyczny środek czyszczący.

Jeśli chcesz oczyścić swoje gąbki bez konieczności włączania gorącej wody, możesz dodać do gąbki kilka kropel oliwy z oliwek. Oliwa będzie działać jako środek antybakteryjny.

Możesz też zastąpić wodę z mydłem w płynie. Możesz użyć płynu do mycia naczyń lub szamponu dla dzieci. Możesz wymieszać swoje mydło i wodę razem lub eyeball kwotę, której potrzebujesz. Następnie możesz wycisnąć niewielką ilość płynnego mydła na gąbkę do makijażu i masować ją dłonią.

Możesz również namoczyć beauty blender w gorącej wodzie z mydłem na około trzydzieści minut. Spowoduje to poluzowanie wszelkich osadów i usunie brud i oleje. Po zakończeniu procesu czyszczenia należy spuścić wodę.

Możesz również użyć suszarki do włosów, aby wysuszyć swoje gąbki do makijażu. Upewnij się, że suszarka do włosów nie jest zbyt blisko gąbki lub możesz skończyć powodując pleśń.

Jeśli martwisz się o zarazki, możesz również ugotować swoje gąbki, aby zabić bakterie. Pamiętaj jednak, że może to spowodować degradację włókien gąbki.

Płynne lub stałe środki czyszczące

Niezależnie od tego, czy masz jednorazową czy wielorazową gąbkę do makijażu, musisz ją regularnie czyścić, aby zapobiec jej zapychaniu się i wywoływaniu infekcji. Te gąbki do makijażu są porowate i mogą być siedliskiem bakterii, które mogą powodować wypryski i infekcje. Czyszczenie gąbki do makijażu jest łatwe, a proces ten jest wystarczająco delikatny do codziennego użytku.

Pierwszą metodą czyszczenia gąbki do makijażu jest użycie mydła w płynie. Wyciśnij trochę mydła na gąbkę. Wmasuj mydło w gąbkę opuszkami palców, a następnie umyj gąbkę ciepłą wodą. Po zakończeniu tego kroku, opłucz ją czystą wodą, aby usunąć mydło.

Innym sposobem na wyczyszczenie gąbki do makijażu jest użycie solidnej kostki mydła. Pocieraj mydło na gąbce, a następnie szoruj ją energicznie, aby usunąć uporczywe zabrudzenia i pozostałości makijażu.

Trzecią metodą oczyszczania jest użycie płynnego środka do czyszczenia pędzli. To świetna opcja do czyszczenia poplamionych lub zabrudzonych pędzli do makijażu. Możesz kupić produkt przeznaczony specjalnie do oczyszczania pędzli do makijażu lub możesz zmieszać jedną część wody z dwiema częściami białego octu. Ta mieszanka działa dobrze ze wszystkimi rodzajami pędzli do makijażu.

Możesz również użyć mydła i płynu do mycia naczyń. Ta kombinacja jest antybakteryjna i przeciwwirusowa. To szybka i łatwa alternatywa dla tradycyjnych środków czyszczących.

Jeśli używasz gąbki do makijażu wielokrotnego użytku, będziesz musiała ją czyścić co kilka tygodni. Możesz to zrobić mocząc ją w kąpieli mydlanej lub myjąc wodą z mydłem.

Możesz również namoczyć gąbkę w mieszance szamponu dla dzieci i wody, a następnie wycisnąć nadmiar mydła. Pomoże to poluzować wszelkie niechciane plamy, a następnie możesz spłukać ją czystą wodą.

Inną szybką i prostą metodą czyszczenia gąbki do makijażu jest umieszczenie jej w mikrofalówce. Podgrzej ją w mikrofalówce przez minutę, a następnie pozwól jej ostygnąć przez pięć minut. To zapewni, że cała gąbka zostanie wyczyszczona.

Inną prostą metodą czyszczenia gąbki do makijażu jest pocieranie jej środkiem do mycia twarzy. Pozwoli to na usunięcie oleju i plam po makijażu. Metoda ta jest skuteczna, ale może być czasochłonna.

Suszenie na świeżym powietrzu

Niezależnie od tego, czy używasz jej do nakładania podkładu, czy do mieszania makijażu, gąbka do makijażu pomoże Ci osiągnąć nieskazitelną cerę. Jak jednak czyścić i suszyć gąbkę do makijażu?

Najlepszym sposobem na wyczyszczenie gąbki do makijażu jest postępowanie zgodnie z instrukcją na jej opakowaniu. Jeśli Twoja gąbka do makijażu jest wielokrotnego użytku, możesz ją umyć w zmywarce lub w pralce. Jeśli jest to gąbka jednorazowego użytku, po każdym użyciu należy ją opłukać pod ciepłą wodą przez kilka sekund.

Możesz ją również umyć łagodnym płynnym szamponem dla dzieci. Pamiętaj jednak, aby nie pozostawić jej na dłużej niż tydzień. Pozostawienie bakterii w pędzlach do makijażu może doprowadzić do powstania trądziku na twarzy.

Innym sposobem na wyczyszczenie gąbki do makijażu jest namoczenie jej w kąpieli mydlanej. Ta metoda jest popularna wśród makijażystów celebrytów Kathy Jeung. Mydło rozluźni makijaż i zabije wszelkie bakterie, które mogą być obecne.

Jeśli nie masz dostępu do kąpieli mydlanej, zawsze możesz dodać kilka kropel mydła w płynie do gąbki do makijażu. Masuj ją palcami, aby wmasować mydło w gąbkę. Po wyszorowaniu, spłucz makijaż ciepłą wodą.

Alternatywnie, możesz położyć ją płasko na ręczniku do wyschnięcia. Przyspieszy to proces schnięcia. Nie należy jednak używać suszarki do włosów na wysokich ustawieniach, ponieważ uszkodzi ona gąbkę do makijażu.

Dodatkowo, możesz umieścić gąbkę do makijażu w siatkowej torbie do prania, aby zapobiec jej zgubieniu. Możesz ją również prać z ręcznikami lub pościelą.

Możesz również użyć podróżnej torby do makijażu, aby przechowywać swój makijaż i gąbki. Dzięki temu unikniesz ich zabrudzenia i utraty kształtu. Możesz je umyć szamponem dla dzieci lub płynem do naczyń.

Dodatkowo, po każdym użyciu powinnaś wyczyścić swój beauty blender. Dzięki temu usuniesz brud, zanieczyszczenia i oleje, które mogą się w nim gromadzić. Pomoże Ci to również zachować jego skuteczność.

Właściwe przechowywanie

Wybór właściwego sposobu przechowywania gąbek do makijażu może pomóc przedłużyć ich żywotność. Gąbki do makijażu należy przechowywać w suchym, przewiewnym miejscu, które pozwala im oddychać. Pomoże to zapobiec tworzeniu się pleśni. Powinnaś również regularnie czyścić swoje gąbki do makijażu, aby upewnić się, że nie zatrzymują one wilgoci i nie zbierają cząsteczek brudu.

Kiedy czyścisz gąbki do makijażu, powinnaś używać łagodnego mydła. Możesz namoczyć gąbkę w misce z wodą i delikatnie masować ją mydłem, aż utworzysz pianę. Po rozpuszczeniu się mydła, płucz gąbkę, aż woda będzie czysta.

Gąbki do makijażu powinnaś czyścić przynajmniej raz w tygodniu. Możesz użyć tego samego środka czyszczącego, którego używasz do czyszczenia pędzli do makijażu. Bakterie, które gromadzą się na gąbkach do makijażu mogą być szkodliwe dla Twojej skóry. Utrzymywanie gąbek w czystości może również pomóc w zapobieganiu powstawaniu wyprysków.

Możesz również zrobić prostą kąpiel mydlaną w małej misce. Możesz zagotować trochę wody, aby zabić wszelkie bakterie na gąbce.

Po wyschnięciu gąbki możesz ją przechowywać w pojemniku, który ma oddychającą siatkę. Możesz kupić silikonowe etui, które pomieści kilka różnych rozmiarów gąbek.

Możesz też użyć słoików typu mason. Oznacz słoiki, aby wskazać, które z nich są czyste, a które brudne. Można je znaleźć w sklepach rzemieślniczych lub sklepach z antykami. Jeśli planujesz ponownie wykorzystać gąbki do makijażu, powinnaś je umyć w ciepłej wodzie.

Jeśli jesteś artystą makijażu, możesz chcieć zainwestować w gąbkę do makijażu. Te gąbki są dostępne w różnych kształtach i są zaprojektowane tak, aby pomóc Ci uzyskać wykończenie bez smug. Mogą być używane do usuwania smug i wyrównywania SPF.

Gąbki do makijażu należy przechowywać oddzielnie od innych przyborów do makijażu, aby nie stały się pożywką dla zarazków. Powinnaś również trzymać gąbki do makijażu poza szafką z lekami. Dzięki temu będą one bezpieczne przed pleśnią i bakteriami.

Nie powinnaś przechowywać gąbek do makijażu w szczelnie zamkniętej kosmetyczce. To również może sprawić, że staną się one pożywką dla bakterii. Zamiast tego przechowuj je w wentylowanej torebce lub w mydelniczce. Gąbki do makijażu należy również przechowywać w chłodnym i suchym miejscu, aby uniknąć ich spleśnienia.

Podobne tematy