0

Jak czyścić białe buty

Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz czyścić buty z tkaniny, czy robisz to od lat, jest kilka wskazówek, które powinieneś znać. Te wskazówki pomogą Ci usunąć plamy z butów, zapobiegną rozwojowi pleśni i sprawią, że Twoje buty będą wyglądały jak nowe.

Soda oczyszczona

Używanie sody oczyszczonej do czyszczenia butów z białej tkaniny jest dobrym rozwiązaniem. Nie tylko soda oczyszczona jest bezpieczna, ale również usuwa plamy i zapachy. Jest niedroga i przyjazna dla środowiska. Możesz go kupić w lokalnym sklepie spożywczym lub dużym sklepie detalicznym.

Możesz użyć tej samej zasady do czyszczenia czarnych butów. Wystarczy być ostrożnym z chemikaliami. Możesz użyć mydła i wody, lub silniejszego detergentu. Możesz je nawet wyszorować szczoteczką do zębów.

Na niewielki fragment buta należy nałożyć niewielką ilość sody oczyszczonej. Należy rozprowadzić ją z boku na bok. Pozostawić na pięć minut, a następnie spłukać. Być może trzeba będzie dodać więcej sody oczyszczonej, jeśli Twój but jest nieco większy.

Możesz również wyszorować but pastą do zębów. Może to pomóc w wydobyciu uporczywej plamy z butów płóciennych. Sztuką jest upewnienie się, że pasta do zębów, której używasz, jest niekolorowym, niemigotliwym rodzajem.

Innym sposobem jest zastosowanie roztworu nadtlenku wodoru i sody oczyszczonej. To rozluźni plamę i zdezynfekuje podeszwy i cholewki. Powinieneś przetestować to na małej sekcji buta, zanim spróbujesz na całej stopie.

Jest to dobry moment, aby sprawdzić, czy można ściągnąć biały pasek z krawędzi buta. Jeśli nie, być może trzeba będzie użyć zmywacza do paznokci. Następnie możesz go wyszczotkować miękką szmatką.

Najlepsze w tym wszystkim jest to, że jest to stosunkowo łatwe. Nie zje Twojego portfela i jest świetnym sposobem na doprowadzenie butów do czystości.

OxiClean

Używanie OxiClean do butów z białej tkaniny to łatwy sposób na pozbycie się uporczywych plam i przebarwień. Może również pomóc w konserwacji odzieży.

Jeśli nie chcesz używać OxiClean, możesz użyć pisaka z wybielaczem, aby usunąć plamy. Należy jednak bardzo uważać na to, ile się używa, ponieważ zbyt duża ilość może być szkodliwa dla tkaniny. Podczas czyszczenia nadtlenkiem powinieneś również nosić rękawiczki.

Pierwszym krokiem do czyszczenia butów z białej tkaniny jest usunięcie sznurówek i wkładek. Następnie można umyć buty ciepłą wodą i łagodnym środkiem piorącym. Następnie można umieścić buty w siatkowej torbie do prania. Następnie można pozwolić im wyschnąć na powietrzu. Możesz również umieścić je w suszarce, jeśli ją masz.

Po dokładnym wyczyszczeniu buta, możesz wyszczotkować podeszwy i sznurówki, aby usunąć wszelkie luźne zabrudzenia. Jeśli potrzebujesz, możesz użyć środka do czyszczenia zamszu, aby wyczyścić brud na poziomie powierzchni. Jeśli plama jest bardzo uparta, możesz użyć domowego środka do czyszczenia butów.

Inną opcją jest użycie mieszaniny nadtlenku wodoru i sody oczyszczonej. Można to kupić w większości aptek. Możesz również wymieszać sodę oczyszczoną i kilka kropli nadtlenku w małym wiadrze z wodą. Nałóż mieszaninę na tkaninę i pozwól jej usiąść na 30 minut. Po tym czasie spłucz buty czystą wodą.

W zależności od materiału, z którego wykonany jest but, może być konieczne wykonanie bardziej agresywnej metody czyszczenia. Możesz również spróbować alkoholu trzecią. Jest to bardzo popularny środek do usuwania plam. Jeśli zdecydujesz się na tę metodę, najlepiej jest zakroplić plamę wilgotną szmatką.

Chusteczki dla dzieci

Posiadanie zestawu chusteczek dla dzieci to świetny pomysł. Są niedrogie i mogą być używane do czyszczenia różnych powierzchni.

Są również pomocne w usuwaniu plam, zwłaszcza jeśli są na bazie wody. Mogą pomóc Ci oczyścić spocone brwi po treningu lub usunąć uporczywy lakier do włosów z powierzchni drewnianych lub płytek.

Mogą być również stosowane jako zamiennik papieru toaletowego. Mogą być również używane do odświeżania roślin domowych.

Możesz nawet użyć chusteczek dla dzieci, aby wyczyścić zabłoconą łapkę. Dodanie mydła lub szamponu do małej miseczki z wodą może ułatwić zadanie. Są one również przydatne do czyszczenia plam w samochodzie.

Są przydatnym narzędziem do usuwania plam z białych, materiałowych butów. Sztuką jest szybkie ich zauważenie. Po ich usunięciu przetrzyj but suchą szmatką, aby pozbyć się nadmiaru brudu i kurzu.

Chusteczki dla niemowląt mogą być również używane do czyszczenia białej mgły na tablicy kredowej. Możesz również zastosować kroplę lub dwie mydła do naczyń, aby usunąć zamglenie. Następnie można go wytrzeć wilgotną szmatką.

Chusteczki dla dzieci mogą być również używane do usuwania różnych plam. Są również dobre w wyłapywaniu kurzu na meblach.

Najlepszym sposobem na wyczyszczenie butów z białej tkaniny jest zastosowanie metody, którą można powtarzać w kółko. Możesz również spróbować użyć starej szczoteczki do zębów, aby wyczyścić grzbiety w podeszwach. Możesz również wyprać buty w pralce.

Chociaż najlepszym sposobem na wyczyszczenie butów z białej tkaniny jest zrobienie tego w staroświecki sposób, istnieje kilka innych metod, które można wypróbować. Należą do nich użycie produktu domowej roboty, który można wykonać od podstaw, lub użycie mokrej chusteczki.

Czyszczenie punktowe

Czyszczenie butów z białej tkaniny jest proste, jeśli zastosujesz się do kilku prostych kroków. Należy jednak zachować ostrożność, jeśli chcemy szybko wykonać tę czynność. Ważne jest również, aby upewnić się, że przechowujesz swoje białe trampki w suchym i czystym miejscu.

Możesz łatwo wyczyścić swoje trampki używając starej szczoteczki do zębów, mydła do naczyń i wody. Możesz również spryskać je środkiem odpierającym plamy. Pomoże to zapobiec osadzaniu się plam na tkaninie i zapobiegnie gromadzeniu się brudu.

Najpierw trzeba namoczyć but w roztworze czyszczącym. Najlepszym rozwiązaniem jest mieszanka wody i białego octu. Roztwór nanosi się na plamy za pomocą miękkiej szmatki. Następnie należy delikatnie wyszorować roztwór. Przed spłukaniem buta należy pozostawić go na co najmniej 15 minut.

Inną skuteczną techniką czyszczenia jest mieszanie nadtlenku wodoru z sodą oczyszczoną i wodą. Te dwa składniki są wystarczająco silne, aby zdezynfekować twoje białe buty i rozjaśnić je. Możesz również nałożyć cienką warstwę tego roztworu na swoje trampki, a następnie wcierać go. Możesz zmienić ilość składników, dodając więcej sody oczyszczonej lub więcej wody.

Możesz również spryskać swoje białe trampki repelentem. Pomoże to zapobiec osadzaniu się brudu i pomoże chronić Twoje białe trampki. Możesz również użyć chusteczek dla dzieci, aby usunąć małe plamy. To pomoże utrzymać Twoje białe skórzane lub płócienne buty w dobrym stanie.

Inny hack na czyszczenie swoich białych trampek to użycie magicznej gumki. To działa na wszystkich rodzajach białych butów. Możesz użyć szczotki do szorowania plam, a następnie spłukać plamy wilgotną szmatką. Jeśli plama jest uparta, możesz również użyć pisaka z wybielaczem.

Leczenie plam proszkiem dla niemowląt lub skrobią kukurydzianą

Używanie skrobi kukurydzianej lub proszku dla niemowląt do czyszczenia białych butów z tkaniny to świetny sposób na usunięcie plam. Ta łatwa do wykonania metoda działa tak samo dobrze jak metody komercyjne. Ale jest też o wiele tańsza i przyjazna dla środowiska.

Skrobia kukurydziana jest często używana do zagęszczania zup i sosów. Sprawdza się również w usuwaniu tłustych plam z zamszu, skóry lub tkanin. Możesz użyć pędzla lub ściereczki do nakładania skrobi kukurydzianej i pozostawić ją na około 15 do 20 minut. Po tym czasie wytrzyj nadmiar.

Do plam na bazie oleju możesz użyć talku. Uważaj tylko, aby nie wetrzeć plamy głębiej w tkaninę. Możesz też spróbować soku z cytryny.

Inną opcją jest zaplamienie plamy ściereczką z mikrofibry. Możesz nawet użyć ściereczki nasączonej octem lub białym octem, aby pozbyć się plam z jedzenia. Możesz nawet usunąć plamy z curry za pomocą tej metody.

Jeśli masz buty z białej tkaniny, możesz również spróbować potraktować plamy mieszanką octu i oliwy z oliwek. Możesz wymieszać je razem w stosunku jeden do jednego. Spryskać plamy z mieszaniną i pozwolić jej siedzieć przez pięć minut. Gdy plamy znikną, spłucz powierzchnię zwykłą wodą.

Możesz również użyć szczoteczki do zębów, pasty do zębów i płynu do mycia naczyń, aby uzyskać białe buty wyglądające czysto. Te przedmioty są łatwe do znalezienia w większości sklepów.

Możesz również uzyskać swoje trampki patrząc świeże i czyste z metodą wybielacza i wody. Musisz namoczyć je w tej mieszance przez trzydzieści minut. Kiedy już zostaną opłukane, możesz następnie wystawić je na słońce i pozwolić im wyschnąć.

Podobne tematy