0

Jak czyścić mikrofalówki

Utrzymanie mikrofalówki w czystości jest bardzo ważne. Urządzenie jest używane codziennie i zbiera kurz i brud. To może utrudnić jej czyszczenie. Istnieje jednak kilka prostych kroków, które możesz podjąć, aby utrzymać ją w dobrym stanie.

Wrząca woda i cytryny

Użycie mieszanki cytryn i wrzącej wody do czyszczenia mikrofalówki może sprawić, że będzie ona lśnić. Jednak nawet najlepsze mikrofale brudzą się przy regularnym użytkowaniu. Jeśli nie masz ochoty kupować nowej, możesz ją wyczyścić używając kilku innych sztuczek, które masz w domu.

Najpierw napełnij miskę wodą i wyciśnij do niej sok z połowy cytryny. Mieszaj roztwór, aż cytryny będą całkowicie zanurzone. Gdy cytryny są już całkowicie zanurzone, włącz mikrofalówkę i ustaw ją na wysoki poziom przez trzy minuty.

Para wytwarzana przez cytryny poluzuje przyklejone jedzenie. Dzięki temu czyszczenie będzie znacznie łatwiejsze. Po usunięciu jedzenia, możesz wytrzeć pozostałe resztki suchą ściereczką. Jeśli chcesz, możesz również posypać plamy odrobiną sody oczyszczonej, a następnie je wyszorować.

Następnie możesz dodać do wody odrobinę octu. To pomoże rozbić trudne plamy. Możesz też zastąpić cytrynę octem. Alternatywnie, można dodać łyżkę miodu do wody z cytryną dla dodatkowej mocy czyszczenia.

Dla trudniejszych plam, możesz również użyć gąbki namoczonej w gorącej wodzie z cytryną. Kiedy skończysz szorować trudne plamy, spłucz roztwór i wytrzyj ręcznikiem pozostałe resztki mydła.

Kwas cytrynowy zawarty w cytrynach przebije się przez tłuszcz i przywarte jedzenie. Mają również naturalne właściwości antybakteryjne, co pomoże utrzymać mikrofalówkę wolną od bakterii.

Możesz również użyć plastikowego skrobaka, aby usunąć zapieczone resztki jedzenia. Po wyczyszczeniu wnętrza mikrofalówki, możesz wyjąć talerz i dobrze go wyszorować. Możesz również użyć czystej ściereczki z mikrofibry do wytarcia zewnętrznej części. Możesz zakończyć, usuwając drzwi i szorując je ściereczką.

Inną sztuczką jest użycie różdżki do naczyń, aby wyczyścić wnętrze mikrofalówki. Wykałaczka może być również używana do czyszczenia kurzu i puchu wewnątrz. Po wyczyszczeniu zewnętrznej części mikrofalówki, można włączyć wnętrze i pozwolić jej ostygnąć przez pięć do dziesięciu minut przed otwarciem.

Mydło do naczyń Dawn

Używanie mydła do naczyń Dawn może być świetnym sposobem na utrzymanie mikrofalówki w czystości. Możesz go użyć do usunięcia tłuszczu, oleju kuchennego i plam na bazie oleju. Możesz go również użyć do wytarcia zewnętrznej części mikrofalówki.

Jedną z najlepszych części Dawn jest to, że jest nietoksyczny, biodegradowalny i bezpieczny w kontakcie ze skórą. Jest również świetny do czyszczenia naczyń, tłustych powierzchni i pralni. To także świetny sposób na ratowanie środowiska.

Możesz łatwo zrobić roztwór dezynfekujący z Dawn i wody. Możesz zmieszać dwie filiżanki wody z sokiem z cytryny, lub możesz zmieszać dwie filiżanki wody ze środkiem dezynfekującym. Możesz następnie rozpylić środek dezynfekujący na szmatkę i wytrzeć ją.

Możesz również połączyć Dawn i ocet. Możesz następnie użyć tej mieszaniny do topienia gunk i osadów, lub można spryskać go na wanny lub ściany prysznica. Alternatywnie, można zastosować mieszaninę do włosów, aby pomóc usunąć nadmiar oleju. Możesz również użyć tej mieszanki do odstraszania mrówek i szkodników domowych.

Jeśli musisz umyć naczynia, możesz dodać kilka kropel Dawn do wody. Możesz również zrobić roztwór z Dawn i łyżeczką wody. Następnie możesz użyć szczotki ze sztywnym włosiem do szorowania.

Możesz również użyć Dawn do usunięcia woskowej szminki z kołnierzyków. Możesz nawet użyć go do usunięcia atramentu z długopisu. Jest również świetny do usuwania tłuszczu z płyt kuchennych, lodówek i urządzeń ze stali nierdzewnej. Możesz nawet użyć Dawn do oczyszczenia zatkanej toalety. Możesz również użyć go do wypłukania pędzli do makijażu.

Możesz również użyć Dawn do czyszczenia plastikowych basenów. Dawn może być również używany do czyszczenia oblodzonych chodników. Możesz nawet zamrozić Dawn w torbie kanapkowej typu zip. Można go używać wielokrotnie.

Możesz również użyć Świtu do usunięcia plam tłuszczu z ubrań. Jest na tyle łagodny, że jest bezpieczny dla włosów dzieci. Możesz go również użyć do usunięcia plam z wnętrza mikrofalówki.

Ocet

Używanie octu do czyszczenia mikrofalówki to mądry wybór. Może to być szybki i niedrogi sposób, aby Twoja mikrofalówka wyglądała jak nowa. Możesz nawet uzyskać trochę dodatkowego czyszczenia przez dodanie odrobiny cytryny do mieszanki.

Jeśli masz mikrofalówkę, która jest szczególnie brudna, może trzeba zrobić kilka przejść nad maszyną, aby dać jej dobre czyszczenie. Kombinacja octu i wody rozluźni brud i tłuszcz, dzięki czemu łatwo będzie je wytrzeć.

Roztwór jest również skuteczny w usuwaniu tłustych odcisków palców na urządzeniach ze stali nierdzewnej. Możesz go nawet użyć do czyszczenia szklanych drzwi.

Jeśli masz mikrofalówkę, która ma wyjmowany gramofon, powinieneś przetrzeć go mieszaniną gorącej wody i octu, zanim włożysz go z powrotem do urządzenia. Możesz również użyć ręcznika papierowego, aby wyczyścić wnętrze drzwi mikrofalówki. Dobrym pomysłem jest noszenie rękawic ochronnych podczas pracy przy mikrofalówce. Dzięki temu unikniesz przypadkowego rozpryśnięcia octu na siebie.

Jedną wielką rzeczą w używaniu octu do czyszczenia mikrofalówki jest to, że nie uszkodzi on samego urządzenia. W przeciwieństwie do niektórych środków czyszczących, ocet nie zawiera szkodliwych substancji chemicznych. Jeśli jednak jesteś uczulony na zapach octu, możesz chcieć nieco rozcieńczyć ocet. Możesz również dodać kilka kropli olejku eterycznego do roztworu czyszczącego.

Inna wielka korzyść używać ocet czyścić twój microwave jest że ja jest wielki degreaser. Usunie on wszelkie zapieczone na rozlanych produktach i okruchy jedzenia, które przykleiły się do wnętrza twojej mikrofalówki.

W zależności od tego, jak często używasz swojej mikrofalówki, możesz potrzebować wyczyścić ją przynajmniej raz w miesiącu. Możesz łatwo wyczyścić swoją mikrofalówkę za pomocą octu i wody, które usuną wszelkie resztki jedzenia i plamy z wnętrza i zewnątrz mikrofalówki. Powinno Ci to zająć zaledwie kilka minut.

Jeśli martwisz się o opary, możesz umieścić miskę z octem w bezpiecznym dla mikrofalówki pyrexie lub innym szklanym pojemniku. Jest to najlepszy sposób na utrzymanie oparów z dala od Twojej kuchni.

Drzwi opadające

Uzyskanie czyszczenia drzwi mikrofalówki pomoże utrzymać ich świetny wygląd. Możesz użyć wilgotnej gąbki i sody oczyszczonej, aby wytrzeć tłuste nagromadzenie i kurz. Jeśli masz dużo brudu na drzwiach, możesz również użyć roztworu czyszczącego z gorącej wody i płynu do mycia naczyń. Często wypłukuj gąbkę.

Podczas czyszczenia mikrofalówki pamiętaj, aby najpierw odłączyć urządzenie od zasilania. W przeciwnym razie możesz uszkodzić elektroniczne elementy sterujące. Można spryskać wnętrze mikrofalówki środkiem czyszczącym, ale należy zachować ostrożność podczas wykonywania tej czynności. Środek czyszczący powinien być rozcieńczony w wodzie i destylowanym białym occie. Zapobiegnie to przedostaniu się środka czyszczącego do otworów wentylacyjnych i ochroni wewnętrzną część mikrofalówki. Środek czyszczący należy przetrzeć ściereczką z mikrofibry.

Można również kupić produkty eliminujące zapach w formie żelu. Można ich używać do szybkich poprawek. Można również wyczyścić zewnętrzną część drzwi, w tym uchwyt, panel dotykowy i panel sterowania. W razie potrzeby można również wymienić drzwi. Jednak przed wymianą drzwi należy upewnić się, że zawiasy są wyrównane. Pomoże to zapewnić, że wymiana będzie idealnie dopasowana.

Utrzymywanie drzwi mikrofalówki w czystości zapewni im nowy wygląd przez długi czas. Jeśli masz duży ładunek naczyń, powinieneś rozważyć zakup drzwi do zabudowy. Tego typu modele mają zazwyczaj większą głębokość zamkniętych drzwi niż model z drzwiami wahadłowymi.

Podobne tematy