0

Jak wyczyścić pralkę za pomocą tabletki do zmywarki

  • 24 listopada, 2022

Użycie tabletki do zmywarki jest jednym ze sposobów czyszczenia pralki, ale jest kilka rzeczy, które musisz wiedzieć, aby upewnić się, że jest to skuteczne.

Tabletki do zmywarki potrzebują ekstremalnych temperatur, aby działać skutecznie

Używanie tabletek do zmywarki do czyszczenia pralki może wydawać się dobrym pomysłem, ale istnieją pewne zagrożenia, które należy rozważyć. Dzieje się tak dlatego, że tabletki do zmywarki są sformułowane tak, aby działać w wysokich temperaturach, więc mogą spowodować uszkodzenie pralki.

Tabletki są sformułowane z wysoce kwaśnymi właściwościami, które mogą wpływać na gumowe uszczelki i wewnętrzne elementy. Mają również tendencję do pozostawiania pozostałości, które mogą uszkodzić urządzenie. W niektórych przypadkach użycie tabletki może nawet spowodować utratę gwarancji. Oznacza to, że będziesz musiał zapłacić za wszelkie naprawy, które są potrzebne w przyszłości.

Zanim zaczniesz stosować tabletki do zmywarki do czyszczenia pralki, sprawdź w instrukcji obsługi, jak ich używać. Możesz zostać poinstruowany, aby dodać je bezpośrednio do bębna, ale jest to ryzykowna metoda. Jeśli użyjesz tej metody, nie będziesz w stanie w pełni rozpuścić zakładek w wodzie. Zamiast tego detergent utworzy pianę, która się przeleje. Najlepszym sposobem na wyczyszczenie pralki jest użycie odpowiedniego środka czyszczącego. Możesz kupić gotowy środek czyszczący lub zrobić własny.

Chociaż tabletki do zmywarki są już od jakiegoś czasu, teraz zyskują na popularności w mediach społecznościowych. Można je kupić za około 50 groszy za sztukę. Pomimo ceny, nadal nie są one zalecane przez większość producentów do czyszczenia pralki.

Tabletki te nie powinny być używane na kolorowych ubraniach. Mogą też pozostawić ubrania drapiące i szorstkie. Poza tym nie ulegają one biodegradacji. Pozostawiają też chemikalia w pralce i zanieczyszczają środowisko.

Jeśli nie chcesz kupować środka czyszczącego, możesz wyczyścić pralkę za pomocą octu. Najlepszym wyborem jest destylowany biały ocet. Można go zmieszać z wodą i nałożyć na wnętrze pralki. Następnie usunie nagromadzenie minerałów, które mogą zatkać dysze wody. Zauważysz również świeży zapach do maszyny. Następnie możesz normalnie wyprać swoje ubrania.

Generalnie, tabletka do zmywarki jest przeznaczona do naczyń, a nie do ubrań. Wynika to z faktu, że tabletki są sformułowane z wysokimi właściwościami kwasowymi, które mogą uszkodzić wewnętrzne elementy Twojej pralki. Ponadto pozostawiają osad, który może przyczepić się do Twoich ubrań po praniu. Może to również spowodować utratę gwarancji, dlatego ważne jest, aby przestrzegać zaleceń producenta.

Gdy używasz tabletki do czyszczenia pralki, nigdy nie powinieneś używać więcej niż czterech. Może to mieć negatywny wpływ na wydajność prania, a pozostałości mogą uniemożliwić prawidłowe odprowadzenie produktu. Należy również pamiętać, że produkty te nie posiadają cyklu sanitize, więc nie należy ich stosować, jeśli w pralce mamy cykl sanitize.

Detergenty do mycia naczyń mogą uszkodzić ubrania

Używanie detergentów do mycia naczyń jest dobrym sposobem na uzyskanie czystości ubrań, ale jest kilka rzeczy, o których należy pamiętać podczas ich stosowania. Po pierwsze, przeczytaj etykietę. Niektóre marki mają ostre chemikalia, które mogą uszkodzić Twoje ubrania. Ponadto, upewnij się, że nosisz rękawiczki podczas używania jakiegokolwiek produktu do prania. Zapobiegnie to przywieraniu mydła do skóry i pozwoli na jego właściwe usunięcie.

Istnieje wiele różnych rodzajów mydeł do naczyń. Niektóre z nich są delikatne dla tkanin, podczas gdy inne mają za zadanie przeciąć tłuszcz i inne pozostałości po jedzeniu. Należy również pamiętać, że niektóre detergenty do mycia naczyń zawierają wybielacze, które mogą powodować blaknięcie kolorów ubrań. Istnieje jeden rodzaj mydła, który jest specjalnie zaprojektowany, aby być przyjaznym dla środowiska. W dłuższym okresie czasu pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze.

Największą różnicą między detergentem do mycia naczyń a detergentem do prania jest ilość osadów, które będziesz mógł wygenerować. Chociaż te produkty są podobne w ich składzie chemicznym, składniki używane w detergencie do mycia naczyń są zazwyczaj dużo silniejsze. Zawierają one enzymy i środki barwiące, które mają za zadanie rozbić oleje i tłuszcz na naczyniach i ubraniach. Podczas cyklu płukania, detergent stworzy pianę, która usunie brud i zanieczyszczenia z Twoich ubrań.

Inna różnica między detergentem do mycia naczyń a detergentem do prania to rodzaje dodatków, które zawierają. Dishwashing detergenty typically zawierają few dodatki, wliczając w to enzymy, barwniki i dodatki utrzymywać twój ręce miękki i supple. Wszystkie te substancje mają za zadanie ułatwić Ci zmywanie naczyń i uchronić je przed zatłuszczeniem.

Chociaż detergenty do mycia naczyń nie są tak skuteczne jak detergenty do prania przy usuwaniu plam, są takie, które to robią. Niektóre firmy opracowały specjalne formuły, które zawierają enzymy, które mogą usunąć białka i tłuszcze, które są zazwyczaj trudne do usunięcia ręcznie. Inne detergenty są sformułowane z surfaktantów, które są substancje chemiczne, które mogą usunąć tłuste lub oleiste substancje z naczyń i ubrań. Te środki powierzchniowo czynne nie są tak ostre jak niektóre inne składniki detergentów do prania, które mogą sprawić, że ubrania będą sztywne i ciasne.

Najlepszym sposobem na umycie ubrań w zmywarce jest użycie łagodnego mydła i upewnienie się, że postępujesz zgodnie z instrukcjami producenta. Należy również rozważyć użycie białego octu, aby zapobiec przyklejaniu się pozostałości mydła do ubrań. Pozwoli to zachować kolory od blaknięcia i zabije bakterie. Jeśli pierzesz kilka rzeczy na raz, użyj delikatnego cyklu.

Główna zaleta używać zmywaka detergent nad pralnianym detergentem jest że ty możesz save pieniądze nad długim czasem. To może być trudne do wyboru, która marka jest najlepsza dla Twoich potrzeb. Ale jeśli jesteś na rynku nowego detergentu do prania, sprawdź Dawn Ultra Dishwashing Liquid, który jest tańszy niż wiele innych detergentów do prania na rynku. Oprócz tego, że jest tańszy, ten produkt do prania jest przyjazny dla środowiska i nie zawiera barwników ani wybielaczy.

Cleaning hacks które pracują dla zmywarki i pralki

Używanie zmywarki jest jak mieć szofera jechać ciebie wokoło. Ja jest underrated wygodą który robi dobrą pracę cleaning up twój talerze po długim dniu. Choć najnowsze modele mają elegancki wygląd, to jednak czyszczenie urządzenia zajmuje sporo czasu. Poświęcenie czasu na zrobienie tego dobrze może zaoszczędzić Ci fortunę na dłuższą metę.

Najlepsze jest to, że istnieje mnóstwo hacków na czyszczenie do iteracji. Niektóre z bardziej znanych nazw obejmują EcoWash, Hoover i Numatic. Utrzymanie maszyny w tip top stanie może być prawdziwym bólem, ale jeśli jesteś skłonny włożyć wysiłek, zostaniesz nagrodzony z maszyną, która jest czystsza i pachnie lepiej niż była, gdy przybyła. Zdobycie jednej z tych maszyn nie jest takie trudne, ale liczy się czas, który poświęcisz.

Podobne tematy