0

Jak oczyścić ścianę z plam

Utrzymanie ścian w czystości może pomóc zapobiec rozwojowi pleśni i grzybów na powierzchni. Jeśli nie masz czasu, aby spędzić cały dzień na czyszczeniu ścian, możesz również kupić uniwersalny środek czyszczący, który zapewni Ci szybki i skuteczny sposób na pozbycie się brudu i zanieczyszczeń.

Gumki czyszczące

Pozbycie się plam za pomocą Magic Erasers to proste zadanie. Wystarczy zmoczyć powierzchnię i nałożyć gumkę. Gąbka rozbija brud i zanieczyszczenia na drobne cząsteczki ścierne. Wchłaniają one również wilgoć, co pomaga w rozbijaniu uporczywych plam.

Służą również do czyszczenia różnych powierzchni. Są świetne do czyszczenia kredek z pomalowanych ścian, usuwania otarć na trampkach i usuwania piany z mydła z płytek łazienkowych. Mogą być nawet używane do czyszczenia plam z listew przypodłogowych. Należy jednak uważać. Nie są tak skuteczne na delikatnych wykończeniach.

Należy pamiętać, że jeśli piankowe nakładki będą zbyt mokre, mogą uszkodzić wykończenie mebli, ścian i podłóg. Nie są przeznaczone do polerowanych powierzchni i nie powinieneś ich używać na stali nierdzewnej lub skórze. Są one trochę zbyt agresywne dla tych powierzchni.

Są one również wykonane z pianki melaminowej, która ma strukturę gąbki. Została ona stworzona do izolacji, ale świetnie radzi sobie z usuwaniem plam.

Sprzedawane są również przez firmę Scotch-Brite. Są tańszą wersją tych prawdziwych. Kosztują około 10 centów lub 10 pensów za sztukę.

Są również popularnym artykułem w alejce czyszczącej w supermarkecie. Można je znaleźć w różnych formułach, w tym takich, które zawierają mydło do naczyń Dawn. Te formuły działają szczególnie dobrze na płytach kuchennych.

Są one również dostępne w różnych rozmiarach. Oprócz podkładki przypominającej gąbkę, można je kupić w arkuszach. Dzięki temu można je umieścić w zbiorniku toalety. Można je nawet stosować na ubraniach. Są też świetnym sposobem na usunięcie lakieru do włosów.

Oprócz powierzchni przypominającej gąbkę, zawierają również super drobne włókna, które są w stanie podnieść i usunąć smugi i brud. Komórki pianki z czasem ulegają zniszczeniu, dlatego zaleca się ich wymianę po kilku użyciach.

Płyn do mycia naczyń

Użycie płynu do mycia naczyń do czyszczenia ścian to świetny sposób na usunięcie plam. Przecina on brud i tłuszcz, i jest świetną pierwszą linią obrony przed brudną ścianą. Jest również bezpieczny do stosowania na powierzchniach kamiennych. Jednak może być konieczne użycie super mocnego roztworu, jeśli ściana jest śliska od tłuszczu.

Dla ścian malowanych na bazie oleju, ocet i roztwór czyszczący z mydła do naczyń to dobry zakład. Jednakże, ocet może stępić farbę. Zamiast tego, bardziej rozsądną alternatywą jest użycie uniwersalnego detergentu. Jeśli szukasz uniwersalnego, wypróbuj płyn do mycia naczyń Ecozone Sensitive.

Możesz również użyć ściereczki z mikrofibry do przetarcia ściany i plastikowej szpatułki do usunięcia luźnego żwiru. Dla twardszych plam, będziesz chciał spróbować dłuższej szczotki z miękkim włosiem. Alternatywnie możesz podgrzać powierzchnię żelazkiem.

Ogólnie rzecz biorąc, najskuteczniejszym sposobem na usunięcie plam jest nałożenie roztworu za pomocą gąbki i pozostawienie go do wchłonięcia. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, należy to zrobić kilka razy. Należy również spłukać gąbkę dobrze w drugim wiadrze z wodą. To pomoże zapobiec jakiemukolwiek z roztworu mydła z dostaniem się na ścianę.

Na koniec, dla najlepszego możliwego rezultatu, powinieneś zawsze używać najlepszej jakości rozwiązań czyszczących. Na przykład, tabletki Powerball firmy Finish to wygodny i skuteczny sposób na czyszczenie naczyń. Oprócz tego, że są niezawodnym i łatwym w użyciu detergentem, zostały również opracowane tak, aby poradzić sobie z najtrudniejszymi plamami.

Metoda mycie naczyń-detergent do ścian może być również stosowana do usuwania plam z atramentu, kredek i innych skaz. Jest to szczególnie przydatne w gospodarstwach domowych z dziećmi. Dobrym pomysłem jest również sprawdzenie metki na odzieży, aby upewnić się, że została ona prawidłowo wyprana.

Uniwersalny środek czyszczący

Używanie uniwersalnego środka do czyszczenia ścian z plam może być dobrym pomysłem. Może zaoszczędzić czas i pomóc usunąć tłuszcz i brud z wielu powierzchni w Twoim domu. Jednak chcesz się upewnić, że wybierasz odpowiedni dla swoich potrzeb.

Najlepszym uniwersalnym środkiem czyszczącym jest ten, który przecina tłuszcz i brud. Niektóre z nich są specjalnie opracowane do tego celu. Niektóre są wykonane ze składników pochodzenia roślinnego, takich jak ocet. Niektóre są również nasycone środkami rozjaśniającymi, które nie działają dobrze na farbę. Ważne jest, aby sprawdzić etykietę, aby zobaczyć, czy produkt będzie działać na konkretnej powierzchni.

Do lekkich zadań czyszczących dobrym wyborem jest szmatka bez włókien. Do ciężkich zadań warto użyć proszku. To pozwoli Ci dotrzeć do zakamarków w Twoich ścianach.

Profesjonalny środek do czyszczenia ścian jest przeznaczony do usuwania plam bez niszczenia wykończeń. Jednakże, ty no chcesz używać zbyt dużo nacisk lub twój rozwiązanie może bubble up. Zamiast tego wypróbuj prosty proces opisany poniżej.

Po pierwsze, będziesz potrzebował mocnego stołka i szczotki z miękkim włosiem lub miotły ze szmatą nad włosiem. Będziesz chciał pracować od lewej do prawej i w kształcie litery W. Możesz również użyć odkurzacza z końcówką do zbierania kurzu i brudu.

Potrzebne będą również dwie gąbki. Gładka strona powinna być używana do wycierania brudu, natomiast mocniejsza strona do nakładania roztworu czyszczącego na ścianę. Alternatywnie możesz użyć ściereczki z mikrofibry z mopem z płaską głowicą.

W zależności od wykończenia ściany będziesz potrzebował innego rodzaju uniwersalnego środka czyszczącego. Na przykład do płaskiego wykończenia będziesz chciał użyć środka czyszczącego o łagodnym działaniu, natomiast do matowego wykończenia będzie odpowiednia łagodniejsza formuła.

Usuwanie zabrudzeń z półpołyskowych lub błyszczących powłok farb olejnych

Pozbycie się zabrudzeń z półpołyskowych lub błyszczących powłok farb olejnych nie jest tak trudne, jak myślisz. Istnieje wiele dostępnych narzędzi, które mogą w tym pomóc. Na początek możesz użyć gąbki z melaminy. Możesz dodać trochę boraksu do wody i szorować. Jeśli zadanie jest szczególnie duże, możesz nawet spróbować umyć je z użyciem prądu.

Nie jest tajemnicą, że farby o wysokim połysku są bardziej odporne na zbieranie brudu. W rzeczywistości najlepsze jakościowo zewnętrzne farby lateksowe należą również do tych zmywalnych.

Aby wykończenie na wysoki połysk wyróżniało się z tłumu, warto użyć wysokiej jakości podkładu. Dzięki temu Twoja nowa warstwa farby zyska gładkie, błyszczące wykończenie.

Jedną z najważniejszych części każdego projektu poprawy domu jest przygotowanie. Obejmuje to usunięcie kurzu i brudu z powierzchni. Oprócz standardowych pędzli i wałków do malowania, będziesz potrzebował kilku innych przedmiotów. Jeśli chcesz wyczyścić półbłyszczące lub błyszczące wykończenie farby olejnej, możesz użyć pędzla lub gąbki z melaminy. Pomoże to również pozbyć się wszelkich otarć i zarysowań, które mogły powstać podczas procesu aplikacji.

Wymienione wyżej smakołyki to najlepszy sposób na załatwienie sprawy. Jednakże, jeśli jesteś w rynku dla nowej warstwy farby, może chcesz rozważyć bardziej tradycyjne metody przygotowania powierzchni. Poświęcenie czasu na przygotowanie powierzchni opłaci się na dłuższą metę.

Najważniejszą częścią każdej pracy farby jest użycie najwyższej jakości farby na rynku. Na przykład, unikać używania starej farby i używać wałka krótki nap, aby zmniejszyć walcowanie. Najlepsze farby jakości są sformułowane do rozbicia, gdy jeszcze mokre, co powoduje lepszy przepływ i bardziej spójne stosowanie.

Zapobieganie pleśni i grzybów z rosnących na ścianach

Utrzymanie pleśni i grzybów z rosnących na ścianach może być problemem, zwłaszcza jeśli mieszkasz w obszarze o wysokiej wilgotności. Najlepszym sposobem, aby tego uniknąć jest utrzymanie domu dobrze wentylowane. Jeśli masz jakiekolwiek przecieki w rurach, upewnij się, że natychmiast je naprawisz.

Możesz usunąć pleśń ze ścian za pomocą wybielacza i wody. Rozwiązanie powinno wsiąknąć w pleśń na kilka minut przed wyszorowaniem jej szczotką do szorowania. Być może trzeba będzie powtórzyć proces, jeśli są głębokie plamy.

Jeśli masz pleśń w swojej sypialni, może to być spowodowane słabą wentylacją. Możesz zwiększyć wentylację otwierając okna lub uruchamiając wentylatory w pokoju podczas pracy. Możesz również użyć osuszaczy powietrza, aby wysuszyć wilgoć w powietrzu.

Jeśli nie masz okna, możesz również spróbować użyć odkurzacza na mokro/sucho, aby oczyścić obszar. Możesz kupić komercyjny produkt do czyszczenia pleśni w sklepie z narzędziami. Alternatywnie możesz stworzyć swój własny, domowy spray, mieszając biały ocet i wodę.

Jeśli masz dużą ilość pleśni, możesz chcieć zatrudnić profesjonalistę, który pomoże Ci w sprzątaniu. Mogą oni określić nasilenie pleśni i mają specjalistyczne narzędzia, aby się jej pozbyć. Powinieneś również nosić sprzęt ochronny, taki jak respirator N-95.

Powinieneś także edukować się na temat klimatu w Twoim regionie. Jest to ważne, ponieważ różne regiony różnie reagują na wilgoć. W rzeczywistości najgorsze infestacje pleśni występują w wilgotnych pomieszczeniach lub piwnicach.

Możesz zapobiec tworzeniu się pleśni na ścianach poprzez poprawę izolacji domu. Możesz również kupić farbę antypleśniową, aby zapobiec osadzaniu się zarodników.

Podobne tematy