0

Jak czyścić srebro w domu

Niezależnie od tego, czy szukasz sposobu na wyczyszczenie srebra w domu, czy też musisz dowiedzieć się, jak wyczyścić swoje srebro, istnieje wiele kroków, które możesz podjąć, aby wykonać zadanie. Istnieje również wiele różnych produktów, które można wykorzystać do wykonania czyszczenia. Niektóre z tych produktów to kwas cytrynowy, soda oczyszczona, folia aluminiowa i Silvo silver polish wata.

Przedstawiamy materiał opracowany na zlecenie agdex.pl

Soda oczyszczona

Używanie sody oczyszczonej do czyszczenia srebra w domu jest popularną metodą. Jest bezpieczna, ekologiczna i może usunąć zmatowienie bez zarysowań. Możesz jej również użyć do polerowania srebra.

Możesz dodać trochę dodatkowego blasku do swojego srebra dodając trochę soku z cytryny. Połączenie tych dwóch składników może usunąć utlenianie, matowy połysk i dobre zmatowienie. Możesz łatwo znaleźć oba składniki w swojej spiżarni.

Innym sposobem na oczyszczenie Twojego srebra jest użycie kombinacji wody, octu i sody oczyszczonej. Spowoduje to powstanie efektu musowania, co może pomóc w usunięciu zmatowienia. Jest to świetna opcja dla mocno sfatygowanych przedmiotów, ale nie używaj jej na delikatnych kamieniach szlachetnych lub biżuterii.

Możesz również użyć połączenia soli i wody. To może być świetny sposób na wyczyszczenie srebra, ale uważaj, aby nie przesadzić z czyszczeniem lub Twoje srebro może się wytrzeć.

Możesz również wyczyścić srebro zawijając je w torbę lub papierowy ręcznik. Dobrym pomysłem jest użycie torby przeciw zmatowieniu. Może to ochronić Twoje srebro przed zarysowaniami i zapobiec wypadkom.

W rzeczywistości możesz nawet umieścić je w plastikowym pojemniku. Następnie możesz umieścić go do góry nogami, aby pozbyć się zmatowienia. Możesz chcieć się upewnić, że jest to w naczyniu, które jest wystarczająco duże, aby utrzymać srebro.

Najlepszą częścią tej metody jest to, że jest tania i jest przyjazna dla środowiska. Możesz również znaleźć te produkty w lokalnej aptece lub supermarkecie. Możesz również rozważyć użycie komercyjnego środka do czyszczenia srebra. Są one tańsze i mogą być wykonane z naturalnych produktów. Ale bądź ostrożny, ponieważ często zawierają one ostre chemikalia.

Kwasek cytrynowy

Używanie kwasku cytrynowego do czyszczenia srebra w domu to świetny sposób na przywrócenie zmatowiałemu srebru jego dawnej świetności. Naturalny kwas można kupić w większości sklepów spożywczych i sklepów rzemieślniczych. Należy jednak zachować ostrożność podczas czyszczenia biżuterii kwasem cytrynowym. Roztwór może być szorstki na nieprzezroczystych kamieniach szlachetnych i perłach.

Zanim zaczniesz czyścić swoje srebro, upewnij się, że masz czyste, dobrze wentylowane miejsce. Kwas cytrynowy jest silnym środkiem przeciwbakteryjnym, który jest bezpieczny w użyciu. Jego super moce obejmują silną zdolność do usuwania osadów mineralnych ze stali nierdzewnej. Jest również stosowany w recepturach mydła na zimno, aby zapobiec powstawaniu piany mydlanej.

Pierwszym krokiem w czyszczeniu srebra jest przyłożenie miękkiej szmatki do powierzchni. Następnie użyj bawełnianego wacika, aby namoczyć brud. Po kilku minutach powinieneś zauważyć rozjaśnienie ciemnych plam.

Następnie możesz użyć miękkiej ściereczki do wypolerowania srebra. Należy również wytrzeć szmatkę do sucha. Najlepiej użyć ściereczki z mikrofibry, aby nie porysować powierzchni.

Przed przechowywaniem srebra, ważne jest, aby owinąć je w bezkwasową bibułkę. Należy również umieścić je w torbie zip lock, aby ograniczyć przepływ tlenu. Należy również unikać przechowywania go w wilgotnym miejscu, takim jak piwnica czy garaż.

Podczas czyszczenia znalezisk gleby powinieneś również nosić sprzęt ochronny. Pamiętaj o dokładnym wypłukaniu oczu i zdjęciu wszelkich soczewek kontaktowych.

Możesz również spróbować usunąć zmatowienie za pomocą sody oczyszczonej i ciepłej wody. Należy również pamiętać, aby wcierać ją za pomocą szczoteczki do zębów. Gdy już to zrobisz, powinieneś pozwolić mu wyschnąć.

Sok z cytryny

Używanie soku z cytryny do czyszczenia srebra jest naturalnym sposobem na utrzymanie lśniącej biżuterii. Jest to również skuteczny sposób na usunięcie kurzu, plam mineralnych i oksydacji. Jest to ekologiczny, niedrogi produkt, który działa cuda.

Kwas cytrynowy w soku z cytryny jest skutecznym środkiem chelatującym, co oznacza, że zatrzymuje jony metali ciężkich. Dzięki temu świetnie nadaje się do usuwania zmatowienia i utlenienia ze srebra próby 925. Ma również właściwości antybakteryjne.

Możesz również użyć soku z cytryny do czyszczenia większych przedmiotów, takich jak naszyjniki i pierścionki. Możesz albo zrobić roztwór używając jednej łyżki stołowej soku z cytryny i pół filiżanki wody lub możesz wymieszać go z sodą oczyszczoną. Oba składniki możesz znaleźć w swojej spiżarni.

Jeśli masz większy kawałek srebra, możesz chcieć spróbować podwójnego przepisu. Mieszanka może być użyta do moczenia srebra w przez pięć minut. Następnie można spłukać ją chłodną wodą.

Możesz również użyć pasty do zębów, aby usunąć zmatowienie ze swojego srebra. Najlepiej sprawdzi się nieżelowa pasta do zębów. Ogólnie rzecz biorąc, żelowa pasta do zębów nie zawiera wystarczającej ilości substancji ściernych, aby pozbyć się większości zmatowień.

Inną alternatywą jest połączenie kwasu cytrynowego z odrobiną mleka. Mieszankę można nakładać za pomocą niestrzępiącej się szmatki. Pozostawić ją na zmatowiałych miejscach na około dwie minuty. Następnie można delikatnie przetrzeć mieszankę miękką szmatką.

Soda jest również dobrą opcją, aby szybko odwrócić rdzę na srebrze. Jej kwas jest wystarczająco silny, aby przeciąć brud i rdzę na powierzchni.

Oprócz czyszczenia srebra, sok z cytryny może być używany do czyszczenia stali nierdzewnej, mosiężnych naczyń kuchennych i aluminiowych naczyń kuchennych. Może być również stosowany do przywrócenia połysku na naczyniach miedzianych.

Folia aluminiowa

Używanie folii aluminiowej do czyszczenia kuchni nie jest nauką o rakietach. Wiele przedmiotów gospodarstwa domowego jest wyposażonych w folię i jest dla niej wiele zastosowań. Na przykład, możesz użyć jej do wyłożenia patelni pod palnikiem kuchenki lub do utrzymania suchych zapałek kuchennych na kempingu.

Należy jednak pamiętać, że istnieją pewne potencjalne zagrożenia. Na przykład, jeśli umieścisz folię aluminiową na podłodze swojego piekarnika, możesz uzyskać zagrożenie pożarowe. Możesz również napotkać problemy z wrażliwymi na światło szkodnikami, takimi jak pszczoły.

Sztuką jest wiedzieć, kiedy usunąć folię z piekarnika. Możesz to zrobić, sprawdzając temperaturę przed usunięciem folii. Pomoże to uniknąć poparzeń. Jeśli Twój piekarnik jest na cyklu samoczyszczenia, pamiętaj, aby poczekać na zakończenie cyklu.

Podczas gdy jesteś przy tym, nie zapomnij umyć swoich sztućców w wodzie z mydłem. Możesz również spróbować wyczyścić je sodą oczyszczoną.

Najlepszym sposobem na recykling folii aluminiowej jest znalezienie lokalnego dostawcy usług recyklingowych. Możesz dowiedzieć się, które organizacje zbierają surowce wtórne z Twojej społeczności, korzystając ze strony internetowej Earth911. Możesz również sprawdzić, czy Twój lokalny sklep spożywczy ma pojemnik na surowce wtórne z tyłu.

Kiedy skończysz ze swoim sprzątaniem, możesz oddać do recyklingu folię aluminiową wielokrotnego użytku i sprawdzić, czy przetrwała rygory Twojej kuchni. Możesz ją wtedy wyrzucić do kosza na śmieci.

Istnieje wiele innych zadań związanych z czyszczeniem domu, które może wykonać folia aluminiowa. Na przykład, możesz jej użyć, aby zapobiec przypalaniu się ciasta na kuchence.

Wata do polerowania srebra Silvo

Używanie waty do polerowania srebra Silvo to skuteczny sposób na czyszczenie i zachowanie piękna Twojego złota, srebra lub innych metali szlachetnych. Jest to również najlepszy sposób na przywrócenie zmatowiałemu metalowi jego dawnej świetności.

Silvo to różowy roztwór, który usuwa z metalu zmatowienia i brud. To także świetny sposób na przywrócenie blasku srebrnym lub niklowym przedmiotom.

Jego producentem jest firma Reckitt Benckiser Professional. Jest to bardzo popularny środek do czyszczenia metali. Występuje w małej, 6-uncjowej butelce. Jest dostępny w różnych składnikach domowych. Może być stosowany na złocie, srebrze, chromie, stali nierdzewnej i innych metalach szlachetnych.

Podczas stosowania Silvo ważne jest, aby po użyciu roztworu wypłukać przedmiot. Pomoże to zapobiec ponownemu tworzeniu się zmatowienia. Można to zrobić pozostawiając roztwór na dziesięć minut.

Jeśli zmatowienie srebra jest szczególnie uporczywe, może być konieczne użycie mocniejszego środka polerującego. Suchy, ścierny materiał, taki jak wosk, może zarysować powierzchnię. Jeśli tak się stanie, możesz użyć miękkiej, nieściernej szczotki, aby delikatnie usunąć cząstki ścierne. Jeśli pasta ścierna stała się zbyt ostra, możesz spróbować przetrzeć ją delikatnym mydłem do naczyń.

Jeśli potrzebujesz lżejszej pasty, możesz użyć płynnego środka do czyszczenia srebra. Istnieje również wiele domowych środków czyszczących dla srebra, które możesz wypróbować. Dobrą opcją jest mieszanka sody oczyszczonej i wody. Jest ona niedroga i przyjazna dla środowiska. Może być używany do polerowania ozdobnych kawałków srebra.

Do bardziej szczegółowej pracy możesz użyć szczoteczki do zębów z miękkim włosiem. Możesz również użyć kawałka gazety, aby przetrzeć powierzchnię swojego przedmiotu. Następnie, można pracować nad zmatowioną powierzchnią za pomocą szmatki.

Podobne tematy