0

Jak czyścić grzebień

  • 5 listopada, 2022

Niezależnie od tego, czy wybierasz się na kemping, czy po prostu chcesz wyczyścić swój grzebień, istnieje kilka prostych sposobów, aby to zrobić. Te wskazówki nie tylko pomogą Ci utrzymać grzebień w czystości, ale także zapobiegną łupieżowi i innym problemom z włosami.

Ocet

Używanie octu do czyszczenia grzebienia to świetna opcja, jeśli nie chcesz zanurzać grzebienia w gorącej wodzie. Ocet jest niedrogim i naturalnym środkiem czyszczącym, który świetnie nadaje się do usuwania zanieczyszczeń i twardych osadów z grzebienia.

Ocet ma wiele zalet, w tym zabija bakterie i pleśń. Może również rozpuszczać plamy na włosiu. Używanie octu jest bezpiecznym sposobem czyszczenia grzebienia i nie uszkodzi wykończenia szczotki.

Aby wyczyścić grzebień za pomocą octu, najpierw zanurz szczecinę w roztworze. Pozwól grzebieniowi siedzieć w roztworze przez około 15 do 20 minut. Po tym czasie odwróć go i powtórz proces.

Aby pozbyć się uporczywego brudu, możesz stworzyć roztwór ciepłej wody i octu. Wystarczy połączyć dwie szklanki wody z jedną szklanką octu. Do roztworu dodaj kilka kropel szamponu. W ten sposób powstanie pasta, która pomoże usunąć plamy i brud.

Możesz również spróbować użyć roztworu sody oczyszczonej i wody. Ta pasta jest mniej kwaśna, więc jest bardziej naturalna. Możesz użyć starej szczoteczki do zębów, aby wyszorować uchwyty grzebienia i szczeciny. Możesz również pozostawić roztwór na noc. Następnie dokładnie wypłucz grzebień czystą wodą.

Woda

Niezależnie od tego, czy używasz grzebienia do rozczesywania włosów, czy do dzielenia ich na mniejsze sekcje, ważne jest, by utrzymywać go w czystości. Sztuką jest wiedzieć, jak czyścić grzebień bez uszczerbku dla jego funkcjonalności i estetyki. Dobrym sposobem na to jest przestrzeganie kilku podstawowych kroków.

Po pierwsze, będziesz chciała pozbyć się produktów i nagromadzonych minerałów na skórze głowy. Możesz to zrobić stosując szampon de-mineralizujący.

Po drugie, możesz użyć starej szczoteczki do zębów, aby delikatnie wyszorować włosie. Dzięki temu usuniesz zanieczyszczenia i tłuszcz. Na koniec należy dobrze wypłukać szczotkę i pozwolić jej wyschnąć na powietrzu. Możesz również zdecydować się na zdezynfekowanie go roztworem wody utlenionej lub wody toaletowej. Dzięki temu Twój grzebień będzie służył dłużej.

Możesz również zrobić własny roztwór czyszczący. Prostym rozwiązaniem, które działa dobrze, jest Borax. Pół filiżanki proszku zmieszanego z filiżanką ciepłej wody sprawi, że będzie to świetny roztwór czyszczący. Dodaj kilka kropli płynu do mycia naczyń do roztworu i jesteś na dobrej drodze do czystszego grzebienia.

W zależności od rodzaju posiadanego grzebienia, możesz być zaskoczony tym, jak łatwo jest go zdezynfekować. Jeśli nie masz pod ręką odpowiedniego preparatu, zawsze możesz użyć alkoholu, aby wykonać brudną robotę za Ciebie.

Szczotka

Utrzymanie czystego grzebienia jest ważne, aby zapobiec gromadzeniu się zanieczyszczeń. Większość zanieczyszczeń w grzebieniu pochodzi z poplątanych włosów lub grudek. Pomaga to również zapobiegać zapychaniu się grzebienia. Grzebień należy dokładnie wypłukać po każdym użyciu.

Grzebień można czyścić używając zwykłej wody lub łagodnego płynu do mycia. W zależności od materiału, z którego wykonany jest grzebień, może być konieczne wyczyszczenie go za pomocą nożyczek lub pilnika do paznokci.

Do szorowania zębów grzebienia przydaje się stara szczoteczka do zębów. Możesz namoczyć grzebień w roztworze łagodnego szamponu i sody oczyszczonej. Następnie wyszoruj go szczoteczką do zębów, aby usunąć nagromadzony osad.

Ocet jest naturalnym środkiem dezynfekującym. Zabija bakterie i zabija wszelkie gnidy lub wszy, które mogą być obecne na grzebieniu. Eliminuje również wszelkie pozostałości kleju po innych produktach do stylizacji.

Jeśli grzebień jest wykonany z plastiku lub drewna, możesz go wyczyścić mydłem lub alkoholem. Możesz również wyczyścić go ostrym pilnikiem do paznokci.

Możesz przechowywać grzebień w słoiku lub w pojemniku, który umożliwi cyrkulację powietrza, aby uniknąć bakterii. Możesz również użyć suszarki, aby przyspieszyć proces suszenia. Jeśli wolisz zapach, możesz dodać trochę olejku różanego lub olejków cytrusowych.

Łupież

Posiadanie brudnego grzebienia może być uciążliwe. Może on zbierać brud z otoczenia, gromadzić produkty do włosów i stać się pożywką dla zarazków i grzybów. Pozostawiony w nieczystym stanie może również powodować powstawanie łupieżu na skórze głowy. Poświęcenie czasu na wyczyszczenie grzebienia nie tylko zapobiegnie powstawaniu łupieżu, ale także pomoże włosom i skórze głowy zachować zdrowie.

Najważniejszym krokiem jest przygotowanie grzebienia do czyszczenia. Niektóre grzebienie mogą być łatwiejsze do czyszczenia niż inne. Możesz użyć łagodnego roztworu szamponu lub sody oczyszczonej, aby namoczyć grzebień.

Po namoczeniu grzebienia przez 20 minut, należy umyć go pod bieżącą wodą. Pozwoli to na usunięcie brudu i olejków. Należy również wypłukać grzebień w ciepłej wodzie. Następnie należy pozwolić mu wyschnąć na powietrzu.

Aby zapobiec ponownemu pojawieniu się łupieżu, najlepiej jest czyścić grzebień co najmniej cztery razy w miesiącu. Jeśli używasz dużo produktów do stylizacji, powinnaś czyścić grzebień częściej.

Podczas czyszczenia grzebienia pamiętaj, aby używać szczotki z miękkim włosiem. Możesz również zdezynfekować włosie alkoholem lub wodą kolońską dla mężczyzn.

Użycie szczoteczki do zębów w roztworze sody oczyszczonej również usunie brud i zanieczyszczenia. Możesz też wyszorować włosie starą szczoteczką do zębów.

Usuwanie kłaczków

Utrzymanie szczotki do włosów w nieskazitelnej czystości może być bardzo pomocne w osiągnięciu efektu splątanych włosów. Kłaczki są zmorą wielu falujących głów i mogą powodować łamanie i rozdwajanie się końcówek. Aby zwalczyć wroga szczotki do włosów, użyj suszarki do włosów, aby przyspieszyć proces suszenia. Możesz również zainteresować się szamponem i odżywką nie pozostawiającą kłaczków. Choć powyższe czynności mogą wydawać się uciążliwe, wystarczy wybrać się do lokalnej drogerii, by zaopatrzyć się w te produkty.

Jeśli potrzebujesz bardziej znaczącego rozwiązania, wypróbuj butelkę alkoholu spożywczego. To okaże się być zbawcą szczotki do włosów dla wielu. Ta metoda ma również godny pozazdroszczenia zaszczyt wymagać żadnych rąk lub włosów. W większości przypadków działa to na różnych typach szczotek, ale najlepiej jest wykonać próbę przed zanurzeniem swoich cennych włosów w butelce.

Butelka ma jednak pewne minusy. Największą irytacją jest koszt wymiany zniszczonej butelki. Na szczęście, jeśli uda Ci się znaleźć używaną butelkę, będziesz mógł odzyskać swoją niestrzępiącą się koronę za znacznie mniej niż to, co wydałeś na zakup nowej w pierwszej kolejności. Możesz również ponownie wykorzystać butelkę, wypełniając ją zwykłym lakierem do włosów, ale będziesz musiał zastosować trochę smaru do łokcia, aby uzyskać splątane włosy ze szczotki, zanim będziesz mógł odzyskać swój tron.

Sanitize

Posiadanie czystego grzebienia może być bardzo pomocne w utrzymaniu jak najlepszego wyglądu Twoich włosów. To także dobry sposób na zapewnienie bezpieczeństwa Twoim klientom. W końcu brudny grzebień to jak czarny kciuk. Im lepiej zadbasz o swoje narzędzia, tym dłużej będą Ci służyć.

Najbardziej błyszczące grzebienie są wykonane z plastiku, ale są też takie drewniane. Używanie środków dezynfekujących w sprayu to dobry pomysł, ale nie możesz zapomnieć o dokładnym wyczyszczeniu drewna.

Podczas gdy ty jesteś przy tym, rozważ użycie niestrzępiącej się szmatki dla najlepszych wyników. Warto również rozważyć zakup grzebienia z naturalnym włosiem z tego samego powodu. Nie będziesz musiał tak często ścinać i wymieniać włosia, jak w przypadku modeli plastikowych.

Najlepszym sposobem na odkażenie grzebienia jest wypłukanie i wysuszenie go, a następnie pozostawienie na kilka godzin do wyschnięcia na powietrzu. Następnie możesz go dobrze wyszczotkować. Możesz nawet spryskać go olejkiem z drzewa herbacianego, aby pomóc w jego dezynfekcji. Jeśli jesteś typem do zakupu nowych grzebieni, możesz chcieć zrobić kilka badań na temat najlepszych marek. Dzięki temu za każdym razem będziesz mogła cieszyć się pięknymi włosami.

Podobne tematy