0

Jak czyścić grille z pieców gazowych

  • 15 października, 2022

Utrzymanie kuchenki gazowej i grilla w czystości jest ważną częścią utrzymania domu. Istnieje kilka kroków, które możesz podjąć, aby uczynić czyszczenie urządzenia bardziej efektywnym. Te kroki obejmują użycie komercyjnego środka do czyszczenia piekarnika lub czyszczenie go za pomocą mieszaniny sody oczyszczonej i octu.

Amoniak

Używanie amoniaku do czyszczenia grilli z kuchenek gazowych może być dobrym rozwiązaniem, ale stwarza też pewne niebezpieczeństwa. Jest to bardzo silny związek chemiczny, który może powodować oparzenia i podrażnienia skóry, oczu i gardła, jeśli nie będziesz ostrożny. Przed czyszczeniem grilli należy założyć rękawice ochronne i maski. Ważne jest również, aby unikać kontaktu z oczami.

Jeśli martwisz się o zapach, możesz wystawić worki z amoniakiem na zewnątrz, ale musisz mieć pewność, że możesz dobrze przewietrzyć teren. Możesz nawet chcieć użyć wentylatora. To pomoże zredukować zapach.

Po pozostawieniu roztworu Amoniaku na noc, można go usunąć. W tym celu należy otworzyć worki na popiół i przepłukać je ciepłą wodą.

Należy również umieścić miski ociekowe w osobnych workach na śmieci. Dzięki temu nie będą one zasysane przez ruszt, co może prowadzić do wycieku i rozprzestrzeniania się zapachu.

Zanim zaczniesz używać amoniaku, pamiętaj, aby przeczytać wskazówki na pojemniku. Powinny one informować o tym, ile amoniaku należy użyć i jakie środki ostrożności należy podjąć.

Powinieneś również upewnić się, że nosisz rękawice i respirator podczas pracy z Amoniakiem. Powinieneś również trzymać otwarte okna. Jeśli potrzebujesz, możesz również umieścić worek w zlewie w garażu.

Ważne jest również, aby używać nie drapiącej szorowarki do czyszczenia rusztów. Jeśli Twój ruszt jest duży, może być konieczne użycie większej ilości amoniaku niż przewiduje przepis.

Po zakończeniu czyszczenia rusztów, należy je dokładnie opłukać gorącą wodą. Gdy są już czyste, możesz je ponownie pokryć olejem roślinnym. Uszczelni to je i zapobiegnie przeciekaniu.

Amoniak jest świetnym środkiem czyszczącym do różnych zadań na zewnątrz i jest to dobry wybór, jeśli masz mało czasu. Pamiętaj tylko, aby obchodzić się z amoniakiem ostrożnie i trzymać go poza zasięgiem dzieci i zwierząt.

Amoniak do czyszczenia grilli z palników gazowych jest bezpieczny w użyciu, jeśli postępujesz zgodnie z instrukcją i nosisz odpowiedni sprzęt bezpieczeństwa. Jednak zawsze warto sprawdzić z lokalnym Ośrodkiem Kontroli Zatruć, aby upewnić się, że jesteś bezpieczny.

Soda oczyszczona

Używanie sody oczyszczonej do czyszczenia grilli z kuchenki gazowej nigdy nie było łatwiejsze. Ten popularny środek czyszczący można stosować do różnych przedmiotów, w tym do rusztów ze stali nierdzewnej, rusztów żeliwnych, a nawet do stojaków w piekarniku.

Działa jako doskonały środek szorujący, który poluzuje zapieczone jedzenie i tłuszcz. Można go również stosować do zardzewiałych rusztów żeliwnych. Aby uzyskać naprawdę głębokie czyszczenie, można moczyć ruszty w roztworze octu i sody oczyszczonej. Ta metoda jest łatwa, skuteczna i niedroga.

Należy użyć gąbki non-scratch scrub, aby usunąć zapieczony na gunk. Możesz również wyszorować ruszty gorącą wodą i płynem do mycia naczyń. Produkty te rozkładają tłuszcz, ale należy uważać, aby nie nasycić palników.

Po zakończeniu czyszczenia należy opłukać ruszty gorącą wodą i osuszyć je ręcznikiem. Jeśli jest dużo brudu, może być konieczne powtórzenie procesu. Jest to ważne, ponieważ ruszt będzie rdzewieć, jeśli pozostanie mokry przez zbyt długi czas.

W zależności od tego, jak często używasz swoich palników, możesz chcieć je głęboko wyczyścić raz w miesiącu. W tym celu należy użyć gąbki lub szczotki, aby usunąć wszelkie pozostałości brudu.

Palniki można czyścić w zlewie lub umieścić je w dużym worku na śmieci. Możesz wtedy zamknąć torbę gumową opaską lub sznurkiem z węzełkiem. Dzięki temu amoniak nie będzie wsiąkał w ruszt.

Można również użyć mieszanki wody i octu 50/50 do czyszczenia palników. Należy nałożyć mieszankę na palniki i pozostawić je na 15 do 30 minut. Po tym czasie należy wytrzeć ruszty suchą szmatką.

Możesz również użyć pasty wykonanej z sody oczyszczonej i wody. Trzeba będzie moczyć ruszty w tej mieszance przez około 20 do 30 minut. Pasta rozbije tłuszcz i będzie można go usunąć za pomocą szmatki lub miękkiej szczotki do szorowania.

Jeśli nie masz szczotki do szorowania, możesz również użyć miękkiej szmatki lub ręczników papierowych. Sprawdzi się to najlepiej na uporczywych plamach przypalonej żywności.

Ocet

Użycie octu do czyszczenia grilli z kuchenki gazowej może być skutecznym i bezpiecznym rozwiązaniem. Roztwór octu usunie uporczywe resztki jedzenia i tłuszcz. Może również zabić szkodliwe zarazki, które są pozostawione przez surowe mięso.

Jeśli szukasz szybkiej i skutecznej metody, spróbuj namoczyć swoje ruszty w roztworze wody i octu. Namaczaj je przez co najmniej trzydzieści minut. Po namoczeniu, spłucz je i nałóż na nie warstwę oleju roślinnego. Dzięki temu będą odporne na rdzę.

Inną opcją jest spryskanie rusztów mieszaniną równych części wody i octu. Będziesz chciał się upewnić, że rozwiązanie jest dobrej grubości. Kwas w occie będzie rozbić resztki tłuszczu i gunk. Po roztwór miał szansę pracować, szorować ruszty z non-abrasive scrubber.

Jeśli masz samoczyszczący się piekarnik, możesz użyć tych samych metod czyszczenia, aby utrzymać go w najlepszej formie. Przed rozpoczęciem czyszczenia upewnij się, że piekarnik jest włączony w trybie samoczyszczenia. Po zakończeniu cyklu, wytrzyj ruszty wilgotną ściereczką.

W przypadku uporczywych zapieczonych potraw możesz zmieszać sodę oczyszczoną z wodą, tworząc pastę. Nałóż ją na ruszty i pozostaw na około 10 do 20 minut. Po tym czasie spłucz pastę ciepłą wodą z mydłem.

Smukła butelka z dołączoną dyszą może być użyta do rozpylenia roztworu octu bezpośrednio na ruszty. Pomoże to również w szorowaniu sodą oczyszczoną i wodą.

Jeśli nie masz dostępu do butelki ze spryskiwaczem, możesz wymieszać w misce równe części wody i octu. W ten sposób powstanie gęsta pasta, którą można rozpylić na kratki. Następnie można zastosować to do palników, jak również. Po spryskaniu, pozostaw na dwadzieścia pięć minut. To łatwy i niedrogi sposób na utrzymanie czystości blatu kuchenki.

Można również kupić produkt o nazwie Goo Gone, który jest specjalnie zaprojektowany do czyszczenia grilli z kuchenki gazowej. To rozwiązanie działa najlepiej po ostudzeniu grilla.

Commercial oven cleaners

Niezależnie od tego, czy masz kuchenkę gazową, czy elektryczną, jeśli masz jedzenie przyklejone do rusztów grilla, musisz wiedzieć, jak je wyczyścić. Podczas gdy regularne wycieranie rusztów kuchennych może załatwić sprawę, z czasem tłuszcz i resztki jedzenia mogą stać się uporczywe.

Prostym, bezsensownym sposobem na wyczyszczenie rusztów kuchennych jest użycie szorowarki bez zarysowań. Te narzędzia kuchenne podnoszą brud i zanieczyszczenia w górę i na zewnątrz. Można ich używać do czyszczenia wnętrza i zewnętrznej strony piekarnika. Mogą być również używane na innych urządzeniach, takich jak blaty, patelnie i inne powierzchnie.

Alternatywą dla używania szorowarki do piekarników jest użycie środka do czyszczenia piekarników. W zależności od tego, jaki rodzaj środka czyszczącego wybierzesz, czas potrzebny do wyczyszczenia rusztów kuchennych będzie się różnił. Niektóre środki czyszczące wymagają namoczenia rusztów przez kilka godzin. Inne mogą być rozpylane bezpośrednio na powierzchnię.

Niektóre komercyjne środki do czyszczenia piekarników zawierają destylaty ropy naftowej lub ług, z których oba są szkodliwe dla Twojego zdrowia. Należy zawsze używać tych środków czyszczących w dobrze wentylowanym miejscu i postępować zgodnie z instrukcjami na butelce.

Dla upartych plam, spróbuj pasty z sody oczyszczonej. Możesz zrobić pastę z trzech części sody oczyszczonej do jednej części wody. Nałóż pastę na ruszty za pomocą nylonowej podkładki nierysującej powierzchni. Po 20 minutach powinieneś zauważyć, że soda oczyszczona zaczyna zmiękczać tłuszcz na rusztach. Gdy pasta będzie już bardziej miękka, opłucz ruszty ciepłą wodą.

Alternatywnie możesz użyć środka czyszczącego z oparami amoniaku. Ten środek chemiczny jest bardzo silny, więc powinieneś nosić maskę oddechową podczas jego używania. Amoniak jest świetny do czyszczenia rusztów kuchennych, ale powinien być używany w dobrze wentylowanym miejscu.

Jeśli wolisz używać rozwiązań organicznych, możesz spróbować biodegradowalnego środka do czyszczenia piekarników. Produkt taki jak Carbona Biodegradable Oven Cleaner można znaleźć na Amazon.

Ostatecznie najlepszym sposobem na wyczyszczenie rusztów grilla jest poświęcenie czasu na zrobienie tego samodzielnie. Dbanie o swój grill może ułatwić przygotowanie zdrowych posiłków, jednocześnie zmniejszając ilość zarazków i sprawiając, że Twoje jedzenie smakuje lepiej.

Podobne tematy