0

Jak czyścić felgi stalowe

  • 19 września, 2022

Utrzymanie felg stalowych w czystości jest jedną z najprostszych rzeczy, jakie możesz zrobić, aby chronić wykończenie swojego pojazdu. Oprócz ochrony felg przed rdzą, możesz również sprawić, że będą wyglądać ładnie dzięki dobrej pracy polerowania. Oto kilka wskazówek, jak to zrobić.

Usuń rdzę za pomocą odrdzewiacza

Używanie odrdzewiacza do czyszczenia felg stalowych to dobra opcja, gdy chcesz usunąć rdzę z metalu. Nie musisz wydawać dużo pieniędzy, aby to zrobić. Jest to również bezpieczniejsze niż kupione w sklepie odrdzewiacze.

Aby zacząć, umyj koło ciepłą wodą i mydłem odtłuszczającym. Następnie możesz użyć szorowarki do usunięcia rdzy. Jeśli rdza jest szczególnie uporczywa, możesz użyć szczotki drucianej.

Po usunięciu rdzy należy wypolerować felgę. Spróbuj użyć ściereczki z mikrofibry, aby nadać jej błyszczące wykończenie. Jeśli rdza jest nadal obecna, możesz użyć odrdzewiacza w sprayu, aby ją wyczyścić.

Użycie piaskarki do czyszczenia felg stalowych to kolejny sposób na pozbycie się rdzy. W tym celu należy założyć rękawiczki, aby chronić skórę. Następnie poruszaj się tam i z powrotem, aby piasek trafił w najgorsze miejsca rdzy.

Inną skuteczną substancją czyszczącą jest ocet. Kwas w tym środku czyszczącym będzie jeść przez rdzę i zostawić swój felgę patrząc nowe. Możesz łatwo znaleźć ocet w swoim domu.

Aby uzyskać najlepsze rezultaty, ważne jest, aby prawidłowo wymieszać roztwór odrdzewiacza. Roztwór powinien siedzieć na zardzewiałym obszarze przez co najmniej 15 minut, zanim zaczniesz czyścić. Pozostawienie roztworu na dłużej spowoduje, że będzie on mniej skuteczny.

Odrdzewiacz, którego używasz powinien być bezpieczny dla Twojej rodziny i zwierząt domowych. Możesz również poszukać produktów, które są przeznaczone do felg metalowych. Odrdzewiacz można kupić w lokalnym sklepie z narzędziami. Jeśli nie jesteś pewien, który odrdzewiacz jest dla Ciebie odpowiedni, zapytaj profesjonalistę.

Odrdzewiacz w sprayu Magica może leczyć plamy utlenienia. Nie zaszkodzi innym częściom Twojego samochodu i działa. Jest również łatwy w użyciu i nie uszkodzi Twoich felg. Być może trzeba będzie powtórzyć proces kilka razy, aby całkowicie oczyścić rdzę.

Jeśli nie jesteś w zakupie odrdzewiacza, możesz spróbować zrobić własne. Pasta z sody oczyszczonej może działać jako odrdzewiacz. Możesz rozprowadzić pastę za pomocą łyżki lub szczotki, a następnie spłukać ją ciepłą wodą. Możesz również dodać do mieszaniny trochę soku z cytryny.

Zapobiegaj powstawaniu rdzy

Utrzymanie felg stalowych w czystości i wolnych od rdzy ma kluczowe znaczenie. Rdza może razić w oczy, a także powodować uszkodzenia samochodu. Na szczęście jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby zapobiec powstawaniu rdzy.

Po pierwsze, ściągaczka może pomóc Ci pozbyć się stojącej wody. Inną sztuczką jest wyszczotkowanie rdzy z powierzchni metalu za pomocą drobnoziarnistej wełny stalowej. Po usunięciu rdzy można przywrócić feldze blask.

Po drugie, powinieneś użyć konwertera rdzy. Ten produkt zmienia tlenek żelaza w inny związek, dzięki czemu jest on bardziej odporny na korozję. Najlepszym momentem na zastosowanie tego jest czas, zanim zacznie się tworzyć rdza.

Na koniec możesz umyć samochód, aby usunąć brud i zanieczyszczenia korozyjne. Jeśli będziesz to robić często, zapobiegniesz tworzeniu się rdzy na kołach.

W czyszczeniu felg może pomóc ściągaczka lub szczotka druciana. Użycie szmatki z mikrofibry może również poprawić połysk Twoich felg.

W przypadku poważniejszej rdzy, profesjonalna naprawa może być najlepszym rozwiązaniem. Jeśli nie masz dostępu do profesjonalnych usług usuwania rdzy, możesz użyć odrdzewiacza. Nie jest to najtańsza opcja, ale dzięki niej nie stracisz nic z odpornego na rdzę metalu na swoich felgach.

Najważniejsza jest konserwacja felg, szczególnie w okresie zimowym. Sól i wilgoć, które towarzyszą jeździe przez zimowe miesiące mogą powodować powstawanie rdzy. Należy również starać się unikać basenów z wodą, które mogą przyspieszyć proces rdzewienia.

Istnieje wiele innych sztuczek, które możesz zastosować, aby chronić swoje felgi przed rdzą. Oprócz ich konserwacji, możesz zainwestować w uszczelniacze do metalu i ostrza do felg, aby zachować bezpieczeństwo swoich kół. Odpowiednie przechowywanie może również utrzymać koła w dobrym stanie, gdy ich nie używasz.

Dobrym pomysłem jest przechowywanie metalowych przedmiotów w środowisku z kontrolą klimatu, ale powinieneś również rozważyć przechowywanie ich w zamkniętym magazynie. W ten sposób pozostaną suche i nie będą narażone na działanie żywiołów.

Najprostszym sposobem na zapobieganie powstawaniu rdzy na felgach jest utrzymywanie ich w czystości, wolnej od kurzu i zanieczyszczeń. Ściągaczka pomoże Ci usunąć stojącą wodę, a ponadto zawsze powinieneś myć swój pojazd, aby wyeliminować brud i cząstki powodujące korozję.

Chroń swoje felgi za pomocą uszczelniacza

Stosowanie uszczelniacza to świetny sposób na ochronę felg stalowych przed brudem drogowym, pyłem hamulcowym i innymi zanieczyszczeniami. Zapewnia również ładny, mokry wygląd wykończenia, jak również dodatkową warstwę ochrony.

Uszczelniacze są dostępne w wielu różnych formatach. Mogą być sprayami, woskami, a nawet powłokami ceramicznymi. Stanowią one barierę ochronną przed szkodliwymi zanieczyszczeniami i są w stanie przetrwać znacznie dłużej niż zwykły wosk. Wykonane są z materiałów syntetycznych i łączą się z powierzchnią metalu na poziomie molekularnym. Tworzą również silną więź z lakierem proszkowym.

Związki chemiczne w uszczelniaczu działają jako substancje kwaśne, które pomagają tworzyć więź z powierzchnią metalu. Te rodzaje uszczelniaczy są zwykle stosowane za pomocą miękkiej, niestrzępiącej się szmatki. Powinny one być dopuszczone do siedzenia przez 20-30 minut przed polerowania off. Zazwyczaj wysychają jako mgiełka, ale mogą być spryskiwane dla dodatkowej ochrony.

Koła są najbardziej eksponowaną częścią pojazdu. Farba na kołach może być srebrna lub niestandardowa, ale te koła nadal muszą zmagać się z pyłem hamulcowym i innymi zanieczyszczeniami. Mogą być podatne na zarysowania i korozję, zwłaszcza jeśli koło trafi na głęboką dziurę w jezdni. Podjęcie niezbędnych kroków w celu ochrony kół może zapobiec długotrwałym uszkodzeniom.

Poorboys Wheel Sealant to prosty i skuteczny produkt, który zapewni Twoim kołom krystaliczną ochronę. Został zaprojektowany tak, aby przetrwać miesiące i poprawi połysk każdej felgi. Jest łatwy w aplikacji, zablokuje kurz i inne zabrudzenia. Zabezpieczy również Twoje felgi przed korozją, a także ochroni je przed działaniem wysokich temperatur i dużej wilgotności.

Uszczelniacz do kół Poorboys działa na każdym typie felg, jest idealny do wykończeń polerowanych lub z płytą diamentową. Będzie również odpychać wodę i inne lepkie przedmioty, ale należy je wytrzeć za pomocą smaru z łokcia.

Kolejnym produktem, który uchroni Twoje koła przed rdzewieniem jest Chemical Guys Wheel Guard Max Coat. Produkt ten powstał z połączenia środków nabłyszczających, które wzmocnią Twój chrom i polerowane metale, jednocześnie zapobiegając przyleganiu do nich brudu. Dzięki niemu Twoje koła będą czyste i lśniące nawet przez osiem miesięcy.

Wypoleruj swoje felgi po tym, jak będą skrzypiące czyste

Posiadanie czystych felg może wyróżnić Twój pojazd i pomóc w jego dobrym traktowaniu. Pomaga to również utrzymać opony w dobrym stanie.

Dobrej jakości pasta do polerowania może usunąć swirle i przywrócić pojazdowi jego pierwotny stan. Szczotka z miękkim włosiem pomoże Ci pozbyć się pyłu hamulcowego. Użyj roztworu czyszczącego z łagodnego detergentu i wody. Możesz również spróbować mieszanki octu i wody, aby usunąć uporczywe plamy.

Możesz również wyczyścić swoje felgi za pomocą starej szczoteczki do zębów. Możesz też kupić środek do czyszczenia felg w lokalnym sklepie z częściami samochodowymi. Nałóż środek czyszczący obficie na szprychy i piasty środkowe. Pozostaw na 20-30 minut. Następnie spłucz wężem.

Możesz również zastosować uszczelniacz do kół, aby chronić swoje koła. Są one dostępne w formie sprayu, wosku i pasty. Możesz również zastosować ceramiczną powłokę błyszczącą do swoich kół, aby dodać dodatkowy połysk. Jest to również świetny sposób na uzyskanie lustrzanego połysku.

Do mycia felg możesz również użyć przystawki ciśnieniowej. Do mycia felg możesz również użyć gąbki lub szmatki. Szczotka z miękkim włosiem nie porysuje poszycia felgi.

Istnieją również środki do usuwania kwasów i żelaza, które mogą być używane do usuwania osadów żelaza. Ich działanie polega na wykorzystaniu katalizatorów do poluzowania osadów. Ważne jest, aby przestrzegać wytycznych producenta dotyczących bezpieczeństwa podczas używania tych produktów. Nigdy nie należy mieszać środka czyszczącego w ilości większej niż zalecana.

Dobry nabłyszczacz do kół jest niedrogi i nada Twoim kołom nowy wygląd. Możesz kupić uszczelniacz, aby utrzymać swoje koła patrząc zupełnie nowy. To pomaga chronić swoje koła od wewnątrz i na zewnątrz. Możesz również wybrać, aby użyć pianki lub mitenki do stosowania uszczelniacza.

Aby utrzymać opony w dobrym stanie, można również kupić dobry środek do czyszczenia opon. Dobrej jakości myjka do opon może również pomóc przywrócić czarny kolor opon. Utrzymywanie opon w czystości zapobiegnie ich zbyt szybkiemu zużyciu. Możesz również wyczyścić końcówki wydechu za pomocą odtłuszczacza do rur wydechowych.

Podobne tematy